REPORT | 16.kolo | 3:2 | Březovou jsme přehráli a 3 body zůstaly doma!

01.04.2019

Tři body jsou doma. Porážku ve Vávrovicích jsme dokázali na domácí půdě napravit a Březová odjela bez bodu. Ikdyž jsme prohrávali, povedlo se nám ještě do poločasu skóre otočit. Dvěma brankami se v zápase blýskl erární kapitán Tomáš Voves.

Obrat v první půli

Zápas byl od úvodního hvizdu spíše bojovný, než fotbalový. Hrálo se především ve středu hřiště a moc šancí nepřicházelo. První vážnější situaci obstarali hosté z Březové, když po rohovém kopu nepropálil nadvakrát hradbu těl Řehulka. Za náš tým se pokoušeli o střely postupně Voves a Chromečka, ale ani jednomu se nepodařilo mířit přesně mezi tyče. Za hostující poté nejvíce svými průniky hrozil Šuhajík, ale brannkář Vajda byl vždy skvěle připraven. Byli to právě hosté, kteří šli v 27.minutě do vedení, když se ke krásné střele z velké vzdálenosti napřáhl Cihlář a míč od tyče zaplaval do sítě - 0:1. Reakce našeho týmu byla ovšem blesková, o 2 minuty později vybojoval Chromečka po úniku roh, který sám zahrával, míč se dostal po odrazu na hranici velké vápna, kde byl připraven Patrik Tůma a střelou z halfvoleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. V 35.minutě se nám povedlo zápas otočit, když našel Osmančík krásným dloubákem nabíhajícího Vovese, ten míč elegantně přehodil přes brankáře - 2:1. Více zajímavých situací již zbytek poločasu nenabídl.

Navýšení náskoku, ale strach o výsledek

Druhý poločas začal náš celek aktivněji. Nejprve se po vyslání od Vovese dostal do úniku z úhlu Chromečka, jeho střelu ale hostující brankář vyrazil na roh. O několik minut později jsme po signálu z rohu ohrozili hostující bránu znovu, když Gřunděl nedokázal využít příhrávky pod  sebe od Vovese a svatyni z blízkosti přestřelil. Odměna za aktivitu se dostavila v 61.minutě, když Novák posunul na hranici vápna míč Vovesovi, ten nad ničím nepřemýšlel a skákavý míč napálil levou nohou přesně k tyči, brankář Hromada neměl šanci -1:3. Březová zápas zdramatizovala v 72.minutě, když se sám na bránu řítil Lyčka a pěkným obstřelem překonal brankáře Vajdu. V poslední desetiminutovce mohla Březová dvakrát vyrovnat, ale jak střelu kapitána Šustka, tak pokus Řehulky naší hráči vykopli z brankové čáry. V závěru byl zápas nervózní z obou stran, ale již žádné větší šance nebyly k vidění.

Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup k zápasu. Vyzdvihnout je také třeba výkon brankáře Marka Vajdy, který v zápase vytáhl několik důležitých zákroků.